Vintage wciąż w modzie

Śluby Vintage choć modne są już od kilku lat wciąż nie tracą na popularności. 
Śluby Vintage często łączą w sobie kilka stylów, nie tylko nawiązują do przeszłości, ale także wiążą w sobie stare wzornictwo z najnowszym designem.
Od kilku lat można zaobserwować w modzie nie tylko ślubnej powrót do lat  80-tych, 70-tych, 60-tych, 50-tych oraz dwudziestolecia międzywojennego.
W tym roku Vintage sięga jeszcze głębiej w historię,  aż do czasów królowej Wiktorii i przełomu XIX i XX wieku czy nawet epoki Baroku czy stylu Rokoko.
Wesela w stylu Vintage rzadko kiedy ograniczają się tylko do powielania  jednego elementu z poprzedniej epoki , ale coraz częściej sięgają głębiej w historię starając się czerpać inspirację kompleksowo tzn. dotyczą  również strojów, dekoracji, muzyki czy nawet liternictwa i wzornictwa.
Trend na wesele Vintage w stylu wiktoriańskim widać wyraźnie w kreacji ślubnej  Kate Middleton czy w dekoracji wesela Kate Moss.

Suknie ślubne w stylu wiktoriańskim to suknie długie z gorsetami, koronkami, często z długimi rękawami, perełkami, piórkami, rękawiczkami, broszkami.
Dekoracje naśladujące  przełom XIX/XX  wieku to często przedmioty z  motywem chandelier, lampy z elementami kryształków, dekoracyjne perły, piórka, klatki na ptaki, bukiety kwiatów przystrojone koronkami i biżuterią.
Poligrafia ślubna wzorowana na czasach Wiktoriańskich utrzymana jest w tej samej konwencji tzn. z bardzo rozbudowaną, królewską czcionką z perłami, kryształkami i elementami złoceń.

Śluby Vintage to powrót do  przeszłości, otwierający ogromne możliwości łączenia tego co było z współczesnością.
Doradzam  popatrzeć choćby przez chwilę na  zdjęcia z wesela rodziców czy dziadków i tam także szukać inspiracji. Czasy PRL-u mogą być bardzo ciekawym motywem przewodnim i nam Polakom na pewno są bliższe niż czasy Wiktoriańskie.
Najważniejsze żeby czuć się dobrze na weselu i żeby nasze wesele w stylu Vintage było zgodne z naszą estetyką i naszym wyczuciem smaku.

Poniżej inspiracje i nasze zaproszenia w stylu Vintage.
 1) http://www.intimateweddings.com/blog/
 2) http://www.tipsforwedding.net/   (suknie ślubne z kolekcji Lazaro )
 3) Polka Studio, zaproszenie vintage z kolekcji Empire
 4) http://victoriamade.com/
 5)  http://dognbird.tumblr.com/

1) http://blog.discoversd.com/san-diego-shopping-blog/
2) http://www.elegala.com/
3) Polka Studio, zaproszenie z kolekcji Vintage
4) http://brides.prestonbailey.com/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz